Monika

Datum: 
Čtvrtek, 20 Říjen, 2022
Jak pomoc dál?: 
Číslo účtu sbírky: 777777222/0800 vs 220731

Jmenuji se Monika Tvrzníková a do 15 let jsem byla zdravé velice aktivní dítě. Závodně jsem hrála druhou fotbalovou ligu. Bohužel jsem v 15 letech onemocněla spastickou kvadruparézou. Prakticky ze dne na den jsem se musela vzdát sportu a všeho, co jsem měla ráda. Na jeden rok jsem přestala chodit a dvakrát jsem kvůli nemoci na rok přerušila studium. Nakonec jsem musela učební obor opustit a přejít na jinou střední školu do Jedličkova ústavu kde jsem odmarurovala. Letos jsem ukončila studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor Sociální práce, kde jsem bakalářský obor studovala ze zdravotních důvodů 6 let a měla jsem individuální plán.
I přes neustálou rehabilitaci a pravidelný každoroční pobyt u moře se můj zdravotní stav horší, hrozí že nebudu vůbec chodit. 
Na kratší vzdálenosti se pohybují o dvou francouzských polích, na delší pak potřebuji invalidní vozík. Kde to jde používám elektrický a kde ne, mechanický s doprovodem, protože se sama neuvezu. Dále potřebuji pomoci s některými úkony sebeobsluhy. 
Finanční situace mé rodiny není dobrá. Táta je ve starobním důchodu a máma po dvou mozkových mrtvicích v invalidním důchodu, který jí byl letos v červnu snizen na 2. stupeň. Já mám, vinou lékaře, ve 3. stupni invalidity důchod pouhých 5225 korun. Máma nám v poslední době na domácnost skoro nepřispívá (rodiče mají oddělené účty)a tak musíme vše utáhnout s tátou sami. Bydlíme ve starém domě, který potřebuje časté opravy a splacíme mimo jiné novou elektřinu. Také Na topíme dřevem a uhlím, nevo když jsem sama doma tak elektrikou, což je také drahé. Na kulturu a zájmy nám nezbývá moc peněz. I přes tyto problémy jsem velice aktivní a optimistická, veselá, akční holka.Ráda se scházím s přáteli a chodím do přírody, občas na výlety. Velice by mi pomohl nový automobil. Do loňského roku jsme měli jen auta z bazaru, u kterých jsme se při každé cestě báli, že se rozpadnou a nemohli jsme jezdit moc daleko. Loni se nám podařilo získat finance na nový automobil a mohli jsme v klidu jezdit na nákupy, k lékaři, na plavání, za rodinou a přáteli, na občasné výlety a do přírody. Letos jsem o něj bohužel přišla při těžké dopravní nehodě, kterou jsem nezavinila a zázrakem přežila. Automobil mi velmi pomůže i psychicky.
Tímto Vám prosím o jakýkoliv příspěvek.
https://www.kontobariery.cz/.../Komu.../Nove-auto-pro-Moniku


Číslo účtu sbírky: 777777222/0800 vs 220731


POMÁHÁTE NÁM POMÁHAT 
V rámci koncertu v O2 areně věnujeme 100.000,- Kč na charitativní účely. Tuto částku rozdělíme rovným dílem mezi deset konkrétních lidí, jejichž příběhy budeme sdílet na našich sociálních sítích, tak aby se mohlo k naší pomoci připojit co nejvíce lidí.
Pomoci můžete i tím, že při nákupu vstupenky na náš koncert do O2 areny stačí zaškrtnete voucher CHCI POMÁHAT, k ceně vstupenky se připočte 50,-, které půjdou do společného banku POMÁHÁTE NÁM POMÁHAT. My ke každé vaší padesátikoruně přidáme ještě padesát korun od nás a výslednou částku rovným dílem rozdělíme mezi deset lidí, či projektů, kterým budeme společně pomáhat. 
Předprodej:
https://www.ticketportal.cz/event/RYBICKY48
Pokud už vstupenku na koncert máte, můžete pomoci zde:
https://www.ticketportal.cz/event/POMAHATE-NAM-POMAHAT

Naši partneři